Małopolska Gimnazjada Młodzieży w pływaniu indywidualnym

DSC08984

 

 

W dniu 27 lutego 2017 roku na krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej odbyła się Małopolska Gimnazjada Młodzieży w pływaniu indywidualnym. Zawody finałowe wojewódzkich zmagań stały na bardzo wysokim poziomie. Zanotowano wiele znakomitych wyników, które pozwalają przypuszczać, że w rywalizacji brali udział zawodnicy z przyszłej czołówki krajowej.

Już sam udział w zawodach tej rangi jest ogromnym wyróżnieniem, które przypadło sześciorgu uczniom naszej szkoły.Na dystansie 50 metrów rywalizowano stylami: klasycznym, motylkowym, grzbietowym oraz dowolnym. Najlepiej spisał się Dariusz Sieraczyński, który, płynąc stylem klasycznym, uzyskał czas 36,69sek. i zajął 9. miejsce. Znakomite 15. miejsce uzyskała najlepsza z naszych dziewcząt – Matylda Wojtowicz, która – płynąc stylem klasycznym uzyskała czas 44,00sek.

Pozostałe rezultaty uczniów z naszej szkoły:

Jakub Kamyk – styl klasyczny – 39,26sek. – 18. miejsce

Jakub Sieraczyński – styl dowolny – 30,62sek. – 22. miejsce

Julia Wąs – styl grzbietowy – 49,34sek. – 30. miejsce

Wiktoria Stramecka – styl klasyczny– 31. miejsce

Wszystkim podopiecznym pana Tomasza Kantyki należą się ogromne gratulacje za zaangażowanie, walkę i odwagę, jakże potrzebną, by rywalizować w tak doborowym towarzystwie.

 

Skip to content