Listopadowe spotkania z przyrodą

vvv

Dżungla w środku miasta, fascynujący świat pająków i skorupiaków, zwierzęta egzotyczne (drapieżne warany, chodzące po szybach kolorowe gekony…), żarłoczne piranie, pielęgnice wachlujące złożoną ikrę, mięczaki świata, „rozmowa” z minerałami i skamieniałościami czy wreszcie jedyny w świecie wymarły gatunek Nosorożca włochatego. Te i inne atrakcje biologiczne mogli zobaczyć gimnazjaliści z klasy IId podczas wizyty w Muzeum Przyrodniczym w Krakowie.
Po południu odwiedzili Wydział Chemii UJ, gdzie zainspirowały ich doświadczenia kriogeniczne, m. in. sublimacja suchego lodu, efekty teatralne z wykorzystaniem ciekłego azotu, przybijanie „bananem” gwoździa do deski, efekty akustyczne z balonami wypełnionymi wodorem i inne.
Wycieczka była jednym z działań realizacji w naszej szkole innowacji biologiczno-chemicznej.

M. Wanat, W. Dziedzic

Skip to content