W ramach edukacji zdrowotnej w klasie 1c odbyła się nietypowa lekcja: Lekcja ciszy. Zajęcia miały miejsce w sali relaksacyjnej a ich celem było uświadomienie uczniom negatywnego wpływu hałasu na zdrowie i samopoczucie człowieka. Podczas zajęć dzieci poznały budowę ucha a także wykonały proste doświadczenie z balonem, które pokazało, jak fale dźwiękowe z głośnej muzyki wpływają na nasz słuch.
Na zakończenie lekcji uczniowie wsłuchując się w dźwięki muzyki relaksacyjnej mogli się wyciszyć, uspokoić, skupić się na własnym oddechu i przez dłuższą chwilkę pobyć sami ze swoimi myślami.
Joanna Piecha









