Jubileuszowa wymiana polsko – francuska

Wymiana polsko francuska

            W dniach 7 – 15 maja 2014 r. gościli u nas gimnazjaliści z Collège René Cassin w Ballan Miré wraz z opiekunami. Jak zwykle przygotowaliśmy dla nich atrakcyjny program edukacyjny i turystyczny. Młodzi Francuzi poznali historię naszego miasta i podziwiali najbardziej urokliwe zakątki regionu. Zwiedzili Kraków, Nową Hutę, kopalnię soli w Wieliczce  i wędrowali z uczniami naszego gimnazjum po górach Beskidu Śląskiego. Nowością w programie było zwiedzanie Wrocławia w drodze powrotnej, co spotkało się z ogromnym uznaniem zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli z Ballan Miré. Zachwycili się miastem i rejsem po Odrze. Wymiana między naszymi szkołami trwa już 20 lat, dlatego uczciliśmy ten jubileusz programem artystycznym, który przedstawiliśmy na „Wieczorze polsko-francuskim”  w restauracji Helada: Mały Książę wędrował po planetach przyjaźni, szkoły, geografa, króla    i innych i wspominał najpiękniejsze momenty 20-letniej historii wymiany. Natomiast dyskoteka, która zamykała ten wieczór najlepiej zintegrowała młodzież polską i francuską. Szczególne podziękowanie należy się Rodzinom przyjmującym naszych gości, które według ich relacji zapewniły im troskliwą opiekę, atmosferę ciepła rodzinnego i szereg atrakcyjnych rozrywek w czasie weekendu tradycyjnie spędzanego w rodzinach. W czasie rozstania, jak zwykle popłynęły łzy, które jednak szybko wyschną, gdyż za rok znowu się spotkamy.

 

 

 

Skip to content