III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w Piłce Ręcznej

IMG_20180410_115330

 

Uczennice reprezentujące Szkołę Podstawową nr 2 w Oświęcimiu wywalczyły trzecie miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w Piłce Ręcznej. Zawody odbyły się 10 kwietnia w Osieku.

W swym pierwszym meczu – mimo świetnego początku (3:0), dziewczęta uległy rywalkom z Polanki Wielkiej 4:5. Drugie spotkanie z Gorzowem zakończyło się zwycięstwem 7:3. Pełne emocji „derby” z Zaborzem przyniosły remis 3:3. W decydującym dla nas meczu nasze dziewczęta ambitnie walczyły z rywalkami z Osieka, które miały już zapewniony triumf w tej imprezie. Porażka 4:6 z pewnością wstydu nie przynosi.

Najlepszym strzelcem w naszej drużynie została Julia Drabczyk. W bramce bardzo dobrze spisywała się pełniąca funkcję kapitana drużyny Emilia Pasierbek. W składzie znalazły się również: Jagoda Ziomek, Dominika Chylińska, Anna Kulak, Natalia Jackowska, Natalia Klimek oraz Emilia Piela.

Nasza drużyna jest bardzo perspektywiczna. Większość zawodniczek będzie mogła wystartować również za rok, gdyż nadal będą uczennicami naszej szkoły. Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił lub po prostu pograć w piłkę ręczną proszone są o zgłoszenie się do p. Tomasza Kantyki.

Skip to content