I Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim – hokejball

14925284_1244571875608007_1678115607383707593_n

 

 

 

W środę 2 listopada 2016 r. w Miejskim Gimnazjum nr 2 odbył się I Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim w dyscyplinie zyskującej sobie coraz większą popularność – hokejball. W zawodach zmierzyły się drużyny HbK Karvina (Czechy), ESV Woodpeckers Dachau (Niemcy), UKH Unia Oświęcim oraz ekipa MG2. Licznie zgromadzona publiczność (głównie uczniowie naszego gimnazjum i Miejskiego Gimnazjum nr 3) mogła śledzić zacięte pojedynki „hokejballistów”. Emocje towarzyszyły widzom i zawodnikom do ostatniego gwizdka. W turnieju zwyciężyli Czesi, zdobywając  tym samym Puchar Prezydenta Miasta,  a najlepszym strzelcem został Voytech Kamensky z Karviny. Dyrektor Grzegorz Olszewski wraz z Panią Prezydent Marią Pędrak nagrodził medalami wszystkie drużyny, pogratulował udanego udziału w turnieju i zaprosił wszystkich na kolejne zawody za rok.

Oto szczegółowe wyniki:

ESV Woodpeckers Dachau – UKH Unia Oświęcim  3:4

MG 2 Oświęcim – HbK Karvina   1:10

UKH Unia Oświęcim –  MG 2 Oświęcim  9:2

ESV Woodpeckers Dachau – HbK Karvina 1:8

MG 2 Oświęcim – ESV Woodpeckers Dachau 2:3

UKH Unia Oświęcim – HbK Karvina  3:9

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce   HbK Karvina

II miejsce   UKH Unia Oświęcim

III miejsce   ESV Woodpeckers Dachau

IV miejsce   MG 2 Oświęcim

Skip to content