Hej, hej tu Jr. NBA. KOSZYKARZE Z Oświęcimia zagrają drugi raz w Jr. NBA Polska

312237521_834588667887637_788369467105039978_n

Dzięki świetnej organizacji dwóch turniejów w lidze Jr. NBA w zeszłym sezonie nasz klub i zawodnicy z roczników 2010 , 2011 i 2012 wystartują ponownie w Ogólnopolskim projekcie JR NBA PROJEKT Basket League. Jest to oficjalny program pod szyldem słynnej ligi NBA realizowany w dziesiątkach krajów Świata na wszystkich kontynentach. W Polsce to jedyna taka liga w której uczestniczyć będą małopolscy koszykarze . KS UKS KADET będzie startował w lidze w Division Southeast .

W sobotę, 22 października w Katowicach odbył się DRAFT Jr.NBA i Jr.WNBA Projekt Basket League. Nasz zespół będzie reprezentował barwy ATLANTY HAWKS.

DRAFT jest wydarzeniem inaugurującym Jr.NBA i Jr.WNBA Projekt Basket League. Podczas części konferencyjnej zaprezentowane zostały misja i zasady Ligi oraz losowanie zespołów NBA i WNBA, w barwach których będą występowały polskie drużyny klubowe w tym KS UKS KADET OŚWIĘCIM . Podczas części konferencyjnej trenerzy oraz chłopcy i dziewczęta mieli okazję obejrzeć filmy z m.in. europejskich i amerykańskich obozów dla finalistów, a trenerzy zapoznali się z podstawowymi wartościami NBA w zakresie szkolenia młodzieży. Podczas części sportowej chłopcy i dziewczęta uczestniczyli w treningu przeprowadzonym wspólnie przez trenerów z NBA i Projektu Basket.

Ligi Jr.NBA i Jr.WNBA Projekt Basket przeprowadzą rozgrywki turniejowe w 24 miastach na terenie Polski południowej. Każda drużyna będzie reprezentować, w oryginalnych strojach sportowych, jeden z 30 zespołów NBA lub jeden z 12 zespołów WNBA. W sezonie 2022-23 zorganizowanych zostanie 26 turniejów eliminacyjnych, następnie 2 turnieje Play Off w Konferencji Wschodniej i Zachodniej. Finał, który odbędzie się 20 maja 2023 r. będzie imprezą kończącą drugi sezon Jr.NBA i pierwszy sezon Jr.WNBA w Polsce. W sumie, w rozgrywkach weźmie udział ponad 1 000 chłopców i dziewcząt w wieku 11-13 lat.

Skip to content