Gala wręczenia 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego .

DSCN0059

 

Uczniowie kl. 5b uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną – w gali wręczenia 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. W radosnej atmosferze oczekiwaliśmy na ogłoszenie tegorocznych zwycięzców. Laureatką jubileuszowego konkursu została Justyna Bednarek za książkę Pan Kardan i przygoda z vetustasem. Wyróżnienia otrzymali Adam Wajrak za książkę Lolek oraz Marta Guśniowska za książkę A niech to gęś kopnie. Nagrodę publiczności otrzymał Konrad Tomasz Lewandowski za książkę Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy. Młodzi czytelnicy zakupili nagrodzone publikacje oraz „zdobyli” autografy.

Oczywiście wszystkie nagrodzone książki jak i te typowane do nagrody znajdują się w szkolnej bibliotece. Koniecznie musicie je poznać!

M. Hutny, D. Pokorska

 

Skip to content