FINAŁ XII –edycji OŚWIĘCIMSKIEJ LIGI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT

ols-2016

 

23 kwietnia 2016 roku, odbył się kolejny finał Oświęcimskiej Ligi Siatkówki dziewcząt szkół gimnazjalnych. W tym sezonie w lidze organizowanej przez MOSiR Oświęcim, rywalizowało 16 drużyn z województwa małopolskiego i śląskiego w 2 kategoriach wiekowych. Kategoria młodsza klas pierwsze gimnazjum i młodsze. Kategoria starsza to klasy trzecie i drugie gimnazjum. W obu kategoriach w finale zagrały uczennice Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu objęte programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
W meczu finałowym w kategorii młodszej klasa sportowa ze Szkoły Podstawowej nr 11 trenująca w klubie UKS Setbol Oświęcim pokonała swoje klubowe koleżanki z kl I Miejskiego Gimnazjum nr 2 2:0.
Finał ligi starszej to mecz pomiędzy kl. III Miejskiego Gimnazjum nr 2 a drużyną ZSG z Libiąża, po wyrównanej i bardzo zaciętej walce setbolówki przegrały pierwszego seta, w drugim zagrały zdecydowanie skuteczniej a o zwycięstwie setbolówek zadecydował równie emocjonujący tie-break.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością Agata Gworek – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu oraz Maria Przystał – V-ce Dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, obecny był również Przemysław Karaś – prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Setbol Oświęcim, przybyli goście wręczali puchary, medale, okazjonalne koszulki i statuetki dla najlepszych zawodniczek ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu.

OLS 1
Setbol A MG2 SOS Oświęcim – ZSG Libiąż
2:1 (17:25,25:19,15:11)
MG2 Setbol A S.O.S. Oświęcim:
Julia Klisiak, Kinga Ryszka, Martyna Matyja, Mariola Kądziołka, Klaudia Podstawa, Natalia Prusak, Aniela Radwan, Agnieszka Banach, Dominika Wądrzyk, Agata Podstawa trener: Przemysław Karaś
ZSG Libiąż:
Gabriela Głąb, Paulina Frosik, Weronika Krajnik, Dalia Syrokosz, Wiktoria Śreniawska, Aleksandra Świątek, Jagoda Głogowska, Daria Świątek, Julia Grabowska, Wiktoria Frosik, trener: Edyta Czulińska

Liga OLSK1 (klasy III gimnazjum i młodsze):
1. Setbol A MG2 SOS Oświęcim
2. ZSG Libiąż
3. Setbol B MG2 SOS Oświęcim
4. UMKS Kęczanin Kęty-B
5. UMKS Kęczanin Kęty-A
6. Setbol C MG2 SOS Oświęcim
7. ZSG 2 Kęty
8. UKS Brzeszcze
9.UKS Jocker Oświęcim
Najlepsza atakująca – Kinga Ryszka
Najlepsza zagrywająca – Wiktoria Śreniawska
Najlepsza rozgrywająca – Zuzanna Rusinek
Najwszechstronniejsza – Julia Klisiak

OLS 2
Setbol D MG2 SOS Oświęcim – Setbol SP11 Oświęcim
0:2 (20:25,22:25)
Setbol SP11 Oświęcim:
Izabela Grześko, Natalia Jackowska, Karolina Sarapata, Nadia Cupiał, Amelia Filipek, Aleksandra Dworzak, Ewa Kanadys, Julia Hutny, Julia Pochopień, Joanna Jackowska, trener: Marek Wasztyl
MG2 Setbol D S.O.S Oświęcim:
Agnieszka Banach, Dominika Głuszko, Maja Kolasa, Magdalena Kubas, Karolina Makuch, Gabriela Makuch, Gloria Makuch, Agata Mróz, Patrycja Pinacy, Agata Podstawa, Wiktoria Radwan, Dominika Wądrzyk, Natalia Wajda, Martyna Kulka, trener: Krystyna Karaś
Liga OLSK2 (klas I gimnazjum i młodsze):
1. Setbol SP11 Oświęcim
2. Setbol D MG2 SOS Oświęcim
3. Gimnazjum Chełm Śląski
4. SP 1 Wola
5. UKS Sokół Zator
6. UKS Jocker Oświęcim
7. ZSG 1 Kęty
Najlepsza atakująca – Natalia Jackowska
Najlepsza zagrywająca – Oliwia Król
Najlepsza rozgrywająca – Dominika Wądrzyk
Najwszechstronniejsza – Izabela Grześko

trener Krystyna Karaś
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content