Dzień Ziemi obchodzony jest co roku 22 kwietnia. To największe święto ekologiczne, które ma przypomnieć o konieczności ochrony środowiska i promować postawy ekologiczne wśród uczniów. W tym wyjątkowym dniu nasi uczniowie mogli wziąć udział w różnych działaniach o charakterze ekologicznym. Uczniowie klasy 2a pod opieką p. Magdaleny Huber przygotowali i przedstawili dla uczniów kl. I-III spektakl pt: „Bajkowa misja – ratujemy Ziemię”. Wszyscy uczniowie w tym dniu byli ubrani na zielono a na finał przedstawienia została zaśpiewana piosenka dla naszej Ziemi. Uczniowie klas IV-VIII brali udział w różnych przedsięwzięciach związanych z ekologią: sprzątanie świata, przygotowywanie plakatów i ekologicznych zabawek, konkursy wiedzy o ekologii, wycieczki ekologiczne ścieżką przyrodniczą Łęg Kamieniec. Mamy nadzieję, że nasze szkolne działania zaowocują wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi. Dbajmy o naszą Ziemię, jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialni!
M. Huber, E. Kaliciak, J. Piecha


![IMG-20260422-WA0000[1] IMG-20260422-WA0000[1]](https://sp2osw.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG-20260422-WA00001-600x450.jpg)
![IMG-20260422-WA0002[1] IMG-20260422-WA0002[1]](https://sp2osw.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG-20260422-WA00021-600x450.jpg)
![IMG-20260422-WA0004[2] IMG-20260422-WA0004[2]](https://sp2osw.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG-20260422-WA00042-600x450.jpg)

































![IMG-20260422-WA0000[1] IMG-20260422-WA0000[1]](https://sp2osw.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG-20260422-WA00001-1-600x450.jpg)
![IMG-20260422-WA0002[1] IMG-20260422-WA0002[1]](https://sp2osw.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG-20260422-WA00021-1-600x450.jpg)
![IMG-20260422-WA0004[2] IMG-20260422-WA0004[2]](https://sp2osw.pl/wp-content/uploads/2026/04/IMG-20260422-WA00042-1-600x450.jpg)


