Dzień Ziemi w SP2

20260422_123651

Dzień Ziemi obchodzony jest co roku 22 kwietnia. To największe święto ekologiczne, które  ma  przypomnieć o konieczności ochrony środowiska i promować postawy ekologiczne wśród uczniów. W tym wyjątkowym dniu nasi uczniowie mogli wziąć udział w różnych działaniach o charakterze ekologicznym. Uczniowie klasy 2a pod opieką p. Magdaleny Huber przygotowali i przedstawili  dla uczniów kl. I-III spektakl pt: „Bajkowa misja – ratujemy Ziemię”.   Wszyscy uczniowie w tym dniu byli ubrani na zielono a na finał  przedstawienia została zaśpiewana piosenka dla naszej Ziemi.  Uczniowie klas IV-VIII brali udział  w różnych przedsięwzięciach związanych z ekologią: sprzątanie świata, przygotowywanie plakatów i ekologicznych zabawek, konkursy wiedzy o ekologii, wycieczki ekologiczne ścieżką przyrodniczą Łęg Kamieniec. Mamy nadzieję,  że nasze szkolne działania zaowocują wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi. Dbajmy o naszą Ziemię, jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialni!

M. Huber, E. Kaliciak, J. Piecha

Skip to content