Drużyna koszykarska z Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu najlepszym zespołem w Miejskich Igrzyskach Młodzieży w koszykówce 3×3.

3x3

W piątek 31.10.2025 r. na hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu miał miejsce Turniej koszykarski w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży w koszykówce chłopców i dziewcząt.

Do zawodów przystąpiła rekordowa liczba drużyn 7 ekip męskich i aż 6 żeńskich. Nasza drużyna męska pewnie wygrała wszystkie 6 spotkań , natomiast nasze dziewczyny po wygranej grupie przegrały 3 do 1 z drużyną z SP 1.

Klasyfikacja końcowa chłopców :

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu

2 miejsce SP nr 7

3 miejsce SP nr 1

4 miejsce SP nr 8

5 miejsce SP nr 9

6 miejsce SP nr 4

7 miejsce SP nr 11

Awans do następnego etapu rozgrywek (etap powiatowy) walczyła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.

skład:

Mateusz Błasiak, Paweł Adamus, Jeremi Dziedzic, Borys Zimirski. We wcześniejszej fazie zawodów etap miejski nasze barwy reprezentował Adam Ligenza.

Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły drugą lokatę. Brawo dziewczyny!!!

Dziewczyny w składzie: Wiktoria Sporysz, Zofia Janik, Gębołyś Daria, Łapuszek Diana.

Skip to content