XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

plakat_2018_600

 

 

Po raz 15-sty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2018 r., Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego. Nie od dziś wiadomo, że kontakt z literaturą pobudza wyobraźnię oraz wpływa na elastyczność myślenia – a biblioteka jest miejscem, które rozwija ciekawość świata i ludzi, wspiera ciekawe pomysły i umożliwia rozwój osobowości człowieka w wielu sferach.

 

Hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek – (DO) WOLNOŚĆ CZYTANIA – nawiązuje do 100–lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Czytanie było ważnym elementem zachowania historii, tradycji, kultury i tożsamości narodu polskiego.

 

Zapraszamy wszystkich czytelników do naszej biblioteki, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Skip to content