Turniej Szachowy o Puchar Starosty

10

 

 

W sobotę 30 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu odbył się Turniej Szachowy o Puchar Starosty. Była to już VII edycja oświęcimskiej imprezy szachowej zrzeszającej fanów tej zdobywającej coraz większą popularność w naszym mieście i nie tylko dyscypliny sportowej. Nasza szkoła po raz pierwszy gościła tak wielu miłośników królewskiej gry. W turnieju zmierzyli się mali i duzi fani szachów. Oprócz oświęcimian do rozgrywek przystąpili również mieszkańcy okolicznych miejscowości: Zatora, Chrzanowa, Chorzowa, Imielina, Gliwic, Wieliczki, Tychów oraz wielu innych graczy. Wśród 122 startujących zawodników podzielonych na kategorie wiekowe znaleźli się również nasi uczniowie.

Najlepiej spisał się Jakub Kantyka, który w kategorii do lat 11 zajął wysokie 14. miejsce, a wśród mieszkańców powiatu oświęcimskiego był trzeci. Nieco niżej uplasował się Aleksander Juszczyk. W grupie do lat 8 najlepiej wypadł Filip Gallardo Kuźma, który zajął 19 miejsce. Na dalszych miejscach sklasyfikowani zostali: Lena Piątek, Wiktor Lewandowski, Lilianna Ratyńska oraz Agata Kukowska.

W starszych grupach wiekowych nie mieliśmy swoich przedstawicieli, startowali jednak nasi absolwenci. Znakomity występ zaliczył Tomasz Musiał, który zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej, drugie wśród szesnastolatków i pierwsze wśród mieszkańców naszego powiatu w tej grupie wiekowej. Maciej Daszkiewicz w tej kategorii był trzeci.

Impreza była niezwykle udana i stała na bardzo wysokim poziomie. Na co dzień nie mamy okazji, by móc rywalizować z tyloma znakomitymi zawodnikami. I tylko trochę szkoda, że na liście startowej zabrakło przedstawicieli starszych klas naszej szkoły, zwłaszcza tych, którzy kilka dni wcześniej wywalczyli 11. miejsce w województwie.

Tomasz Kantyka

Skip to content