Szkoła

Wprowadzenie o szkole

W naszej szkole tradycja i przeszłość współgra z nowoczesnością i przyszłością. Nic dziwnego, bowiem MG 2 powstało z istniejącej już w XIXw. szkoły podstawowej nr 2.

A teraz pora na MG 2 w pigułce:

Szanując własne korzenie, organizujemy wycieczki edukacyjne dające uczniom uczucie przynależności do naszej małej Ojczyzny  Oświęcimia. Pamiętając o rocznicach państwowych uświetniamy je podczas szkolnych akademii, wdrażając u młodych ludzi nie tylko postawy patriotyczne, ale i tolerancję wobec inności.

 

Patronem naszej szkoły jest Łukasz Górnicki, renesansowy myśliciel pisarz, bibliotekarz i sekretarz polskiego króla Zygmunta II Augusta

 

Gruntownie wykwalifikowana kadra pedagogiczna gwarantuje wysoki poziom nauczania. Mamy bardzo dobre osiągnięcia z przedmiotów ścisłych. Nasi uczniowie są finalistami i laureatami olimpiad przedmiotowych.

Ósma godzina! O tej porze startujemy! A uczyć się można w klasach z innowacyjnym programem z matematyki, techniki, piłki siatkowej, muzyki, biologii, j.polskiego. Szkolny chórek i zespół wokalno-instrumentalny umila nam życie podczas szkolnych akademii i imprez.

Różne formy spędzania czasu wolnego to wszelakie koła zainteresowań. Prowadzona jest też świetlica popołudniowa.

Nie możemy pominąć też licznych osiągnięć sportowych naszych koszykarzy, siatkarzy i zespołu tanecznego „Cheerleaders”, którzy po treningach na naszych 3 salach gimnastycznych zdobywają nagrody na „obcych” parkietach.

 

„Uczyć myśleć i kochać”

oto motto Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Łukasza Górnickiego

 

 

Podczas wymian z Francją, Niemcami i Włochami uczniowie mogą sprawdzić swoje umiejętności językowe szlifowane na lekcjach angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego.

A poza tym, ten dreszczyk emocji…Nowe znajomości… Wspomnienia….

Wspomnienia pozostają też po wspólnych klasowych wycieczkach oraz nauce podczas „zielonej szkoły”.

Charytatywne akcje to ważny punkt naszej działalności w myśl zasady „uczymy kochać”. Zbiórka pieniędzy, odzieży dla najbardziej potrzebujących. Coroczny udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Pomoc naszym młodszym braciom – zwierzętom.

Uczniowie mogą liczyć na opiekę pedagoga i psychologa, a w przypadku problemów zdrowotnych  zwracają się do pani pielęgniarki.

Co jeszcze dodać? Jednozmianowy system nauczenia. Możliwość korzystania z obiadów w nowoczesnej stołówce. Sklepik uczniowski. Automat z napojami i przekąskami. Dwie pracownie komputerowe z dostępem do internetu.

Mijają dzionki, miesiące, trzy latka. I co pozostaje? Wiedza, wrażliwość wspomnienia, fotki – nie lada gratka. Trzecioklasistów czeka już tylko udział w balu gimnazjalnym, odebranie świadectw i nowy etap w szkole średniej. A  w MG 2 nadal toczy się życie.. Nowe twarze, kolejne pokolenia i wyzwania.

Skip to content