Sukcesy uczniów z SP 2 w konkursach przedmiotowych.

002

 

      Udział w konkursach przedmiotowych wymaga od ucznia — jaki i przygotowującego go nauczyciela — zaangażowania i wielu godzin pracy. Przejście kolejnych etapów nie jest łatwym zadaniem. Tym bardziej cieszą nas sukcesy naszych podopiecznych.

Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 , w październiku 2019 roku, wzięli udział w eliminacjach szkolnych do konkursów kuratoryjnych, które są jednymi z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych i średnich.

Do etapu rejonowego Małopolskich Konkursów Przedmiotowych zakwalifikowali się uczniowie:

  • Łazik Natalia, Spiechowicz Alicja i Tabak Olga- Małopolski Konkurs z Biologii; opiekun naukowy – Joanna Piecha.
  • Jarosz Dagmara, Sordyl Michał – Małopolski Konkurs Przedmiotowy z Chemii; opiekun naukowy Małgorzata Wanat.
  • Jasieniak Alicja, Kuderski Seweryn, Sordyl Michał – Małopolski Konkurs Przedmiotowy z Geografii; opiekun naukowy Ewa Majkut.
  • Słomski Jakub, Wójcik Jakub – Małopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego; opiekunowie naukowi Berta Bolisęga i Jolanta Mączko.
  • Sordyl Michał, Stanek Grzegorz – Małopolski Konkurs Przedmiotowy z Matematyki; opiekun naukowy Marek Szerląg.

 

     Uczennica Dagmara Jarosz zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.

    Tradycją stały się też sukcesy w dziedzinie matematyki. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej dla Juniorów Zuzanna Kubiczek przeszła do drugiego etapu. Natomiast w Krakowskiej Matematyce sukcesy odnieśli: Grzegorz Stanek, Piotr Momot, Julia Matula oraz Jagoda Chwałek.

     Wytężona praca przyniosła kolejne sukcesy, a nasza szkoła stara się wspierać uczniów w rozwijaniu ich pasji i umiejętności.

Skip to content