MISTRZOSTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH MIASTA OŚWIĘCIM W ZAWODACH PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA OŚWIĘCIM.

1

            W dniu 15 V 2014r. odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Oświęcimiu Zawody Pierwszej Pomocy Przedmdycznej. Uczniowie z gimnazjów oświęcimskich rywalizowali o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim. W zawodach rywalizowały 8 osobowe zespoły, które miały do rozwiązania test teoretyczny z zakresu pierwszej pomocy oraz 4 zadania praktyczne. Konkurencje te były punktowane i oceniane przez komisję sędziowską w skład której wchodzili ratownicy medyczni Służby Maltańskiej i Pogotowia Ratunkowego.  Nasi uczniowie: Patrycja Moczulska, Ada Podyma, Anna Nowacka, Natalia Rithaler, Justyna Lubiak, Amanda Sosnowska, Stanisław Nycz i Mateusz Koźbiał zajęli I miejsce i odebrali z rąk  p. Barbary Rokowskiej – dyrektora Zarządu Szkół i Przedszkoli Miejskich oraz p. Andrzeja Bojarskiego – zastępcy Prezydenta Miasta Oświęcim pamiątkowy puchar i dyplom . Każdy z uczestników zawodów otrzymał upominki ufundowane przez sponsorów. Pomysłodawcami i organizatorami zawodów byli nauczyciele przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa: Grzegorz Olszewski i Dariusz Pawlica. Zawody mają charakter cykliczny i będą odbywać się raz w roku w poszczególnych gimnazjach na terenie miasta Oświęcim. W przyszłym roku gospodarzem zawodów będzie Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu. Organizatorem  Mistrzostw Szkól Gimnazjalnych Miasta Oświęcim w Zawodach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej   oraz fundatorami nagród byli :

  • Prezydent Miasta Oświęcim
  • Szpital Powiatowy w Oświęcimiu
  • Zarząd Szkół i Przedszkoli Miejskich w Oświęcimiu
  • Oświęcimska Służba Maltańska
  • Firma „Austrotherm” z Oświęcimia
  • Firma Poligraficzna A-3 z Oświęcimia
  • Gimnazja Miasta Oświęcim

 koordynator Dariusz Pawlica

 

Skip to content