Laureatka Małopolskiego Konkursu „Historia Solidarności”

DSCN9913

          W dniu 25 marca 2015 r. odbył się etap rejonowy Małopolskiego Konkursu „Historia Solidarności” organizowanego w ramach II edycji projektu „Szlakiem Małopolskiej Solidarności” pod patronatem Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego.
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat ruchu społecznego „Solidarność”, rozbudzanie zainteresowania historią „ Solidarności”, kultywowanie i upowszechnianie ideałów oraz wartości ruchu, jak również upamiętnienie 35. rocznicy powstania „Solidarności” w Polsce.
Uczennica naszej szkoły Julia Scąber zajęła I miejsce wśród uczniów powiatu oświęcimskiego, wadowickiego i suskiego i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbył się 29 kwietnia 2015 r. Julia osiągnęła wspaniały wynik i zdobyła tytuł laureata. Opiekunem naukowym Julii była Pani Renata Stoch, nauczycielka historii. Wszyscy cieszymy się z tak wspaniałego osiągnięcia, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poszerzaniu wiedzy historycznej.

koordynator Renata Stoch
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content