KTO WYGRAŁ MECZ ? KADET!!! KTO? KADET !!! KTO? KADET< KADET< KADET!!!

26695195_562242980780027_583425886_o

 
Prawdziwą huśtawkę nastrojów zafundowali nam nasi kadeci, w dzisiejszym spotkaniu z drużyną MKK MDK KIELCE. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi rozpoczęli mecz strasznie nerwowo, robiąc bardzo dużo niewymuszonych strat. Na szczęście goście dostosowali się do naszego poziomu, z tym tylko, że oni niemiłosiernie pudłowali w dogodnych sytuacjach. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 14-13 dla gości. W drugiej kwarcie niczym na kolejce górskiej w niedaleko oddalonym Zatorze wznosimy się na wyżyny naszego kunsztu koszykarskiego. Wychodzi nam po prostu wszystko, dobrze bronimy, wyprowadzamy skuteczne kontry, trafiamy z dystansu i z linii rzutów osobistych, bardzo dobrze zastawiamy i zbieramy mnóstwo piłek i przede wszystkim gramy cierpliwie w ataku i mądrze w obronie. Drugą kwartę wygrywamy 29-16 BRAWO!!! Po zmianie stron wychodzimy na parkiet bardzo skoncentrowani i powiększamy naszą przewagę z 12 punktów do połowy do 22 na dwie minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty (59-37). I zaczyna się nasza rollercoasterowa jazda bez trzymanki w dół. Goście w ciągu 2 ostatnich minut zdobywają 9 punktów bez naszej odpowiedzi. W czwartej kwarcie kontynuują pościg zmniejszając naszą przewagę do zaledwie 3 punktów, powtarzam z 22, na 4 minuty przed końcem spotkania na tablicy widnieje wynik 60-57. Na szczęście nasza trójka obwodowych Arek Heród, Piotr Karaś i Krzysztof Zoń zaczynają z żelazna konsekwencja realizować założenia taktyczne, które otrzymali na czasie. Wykorzystanie w pełni 24 sek. zapewnia nam pełen sukces, w tym spotkaniu czyli wygraną. Brawo chłopaki!!!
Punktowali: Arkadiusz Heród 25, Piotr Kasraś 18, Zoń Krzysztof 10, Kornel Mizgała 5, Przewoźniak Mateusz 3, Antoni Razowski i Victor Mroziewicz po 2, Karol Bożek 1.
Autorem zdjęć jest ; p. Iwona Gurdek

Wojciech Porębski

Skip to content